Gå til indhold

HeaderLink til Region Syddanmarks hjemmesideLink til forsiden af Psykinfo


Velkommen til PsykInfopilPsykInfo Haderslev

PsykInfo Haderslev

I Haderslev finder du PsykInfo på: 

Lokalpsykiatri Haderslev
Skallebækvej 5
6100 Haderslev

Find vej >>

PsykInfo på Haderslev Bibliotek
Bispebroen 3
6100 Haderslev

   

PsykInfo Haderslev

I PsykInfo Haderslev har du adgang til:  


Åben og personlig rådgivning i Haderslev

Sted
Lokalpsykiatri Haderslev
Skallebæk 5, 6100 Haderslev
Find vej >>

Tid
Rådgivningen har åbent for personlig
henvendelse en gang om måneden. Se tidspunkter.

PsykInfo Haderslev afholder arrangementer i lokalområdet, se arrangementskalenderen

Har du yderligere spørgsmål til PsykInfo i Haderslev kan du kontakte en af PsykInfo-koordinatorerne:
Sygeplejerske Dora Aalling på tlf. 28 99 46 70 eller mail dora.fredsted.aalling@rsyd.dk

Fra den kommunale PsykInfo: 
Annette Brandi - anbr@haderslev.dk

 


Styregruppen i Haderslev er fælles med Aabenraa, Tønder og Sønderborg.
Styregruppen har følgende medlemmer:

Anders Olsen, centerleder Sønderborg Kommune
amol@sonderborg.dk

Anne Birgitte Kolding, leder for Bofællesskabet Digagergård, Bostøtterne, Kolibrien og Brugerhuset Haderslev
anko@haderslev.dk

Anne Marie Petersen, formand Bedre Psykiatri Aabenraa/Tønder
ampe@pc.dk

Anne Hvidberg Jørgensen, formand, SIND i Tønder
annehvidberg@mail.dk

Anne Lebrecht Johansen, PsykInfo-medarbejder Aabenraa
Anne.Marie.Lebrecht.Johansen@rsyd.dk

Birgit Andersen, teamleder Socialpsykiatrien, Tønder Kommune
scba@toender.dk

Birthe Poulsen, Solcellen i Haderslev
birthePoulsen@hotmail.com

Carina Saul, PsykInfo-konsulent
Carina.Saul@rsyd.dk

Carl Erik Brodersen, formand, SIND i Aabenraa
ceb@bbsyd.dk

Dora Fredsted Aaling, PsykInfo-koordinator Haderslev
Dora.Fredsted.Aalling@rsyd.dk

Frede Pedersen, lokalformand SIND Sønderborg
fredefup@fredefup.dk

Hanne Bruun Jensen, funktionsleder Lokalpsykiatri Tønder
Hanne.Bruun.Jensen@rsyd.dk

Heidi Johansen, formand, SIND Haderslev
heidigirl@live.dk

Helle Feldskov, formand Bedre Psykiatri Sønderborg
h_feldskov@hotmail.com

Inge Løber Gustavsen, PsykInfo-koordinator Augustenborg
Inge.Gustavsen@rsyd.dk

Joan Nyegaard, PsykInfo-koordinator Aabenraa
Joan.Nyegaard@rsyd.dk

Merete L. Hansen, Solcellen i Haderslev
mebehansen@youmail.dk

Niels Poulsen, Psykiatri og misbrug, Haderslev Kommune
nipo@haderslev.dk

Susanne Hundevadt, PsykInfo-medarbejder Haderslev
Susanne.Hundevadt@rsyd.dk

Tina Møller formand Bedre Psykiatri Haderslev
imma@mail.tele.dk

Vibeke K. Haugård, specialkonsulent, Aabenraa Kommune
vkha@aabenraa.dk


 


Siden er sidst opdateret 10-3-2017

Psykiatrisk Informationscenter, Region Syddanmark | Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart | tlf.: 99 44 45 46 | psykinfo@rsyd.dk