Gå til indhold

HeaderLink til Region Syddanmarks hjemmesideLink til forsiden af Psykinfo


Velkommen til PsykInfopilPsykInfo Middelfart

PsykInfo Middelfart

Region Syddanmarks centrale PsykInfo er beliggende Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart. Find vej >>

I den centrale PsykInfo finder du vores bibliotek (hvor alle er velkomne til at låne bøger). Du kan søge i vores samling her >>

Sted PsykInfo (central PsykInfo), Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart

Tid Rådgivningen har åbent for personlig og telefonisk (tlf. 99 44 45 46) henvendelse mandag, tirsdag, onsdag og fredag kl. 09.30 - 14.30
– torsdag kl. 13.30 - 17.30 

Medarbejderne i Middelfart >>

 

Derudover finder du to lokale PsykInfo'er i Middelfart: 

Forhallen på almenpsykiatrisk afdeling
Østre Hougvej 70
5500 Middelfart.
Find vej >>

Lokalpsykiatri Middelfart
Teglgårdsparken 101
5500 Middelfart
Find vej >>

 

Her finder du;

Endvidere afholdes der åbne foredragsarrangementer i cafeen.

PsykInfo-koordinator:
Oversygeplejerske Isabel Gindeberg telefon 99 44 81 01 

Styregruppen i Middelfart har følgende medlemmer:

Kirsten Hansen, Bedre Psykiatri
kipa5500@hotmail.com

Heidi Andersen, Bedre Psykiatri
heidi@lulupedersen.dk

Rosa-Marie Esfelt, Bedre Psykiatri
rosaiespe@yahoo.dk

Kit Winter, SIND
kitwinther@gmail.com

Isabel Gindeberg, oversygeplejerske, Psykiatrisk Afdeling Middelfart
Isabel.Gindeberg@rsyd.dk

Hans Peder Østergaard, funktionsleder, Psykiatrisk Afdeling Middelfart
Hans.Peder.Oestergaard@rsyd.dk

Elisabeth Winkler Pedersen, funktionsleder, Psykiatrisk Afdeling Middelfart
Elisabeth.Winkler.Pedersen@rsyd.dk

Charlotte Borg Beck, funktionsleder, Lokalpsykiatrien Middelfart
Charlotte.Borg.Beck@rsyd.dk

Preben Tinghus, leder, Psykiatrien Nordfyns Kommune
pt@nordfynskommune.dk

Inger Mogensen, socialpsykiatrisk konsulent, Middelfart Kommune
inger.mogensen@middelfart.dk

Vivian Hansen, faglig konsulent, Psykiatrien Assens Kommune
vivha@assens.dk

Joan Pedersen Paaske, mentor, Jobcenter Middelfart
Joan.PedersenPaaske@middelfart.dk

Merete Gommesen, leder for Job- og Kompetencecentret Jobcenter Assens
megom@assens.dk

Jesper Lai Knudsen, PsykInfo-konsulent, PsykInfo Region Syddanmark
Jesper.Lai.Knudsen@rsyd.dk

Christine Dalsgaard, PsykInfo-konsulent, PsykInfo Region Syddanmark
Christine.Dalsgaard@rsyd.dk


 

 

 

 



 


Siden er sidst opdateret 15-3-2017

Psykiatrisk Informationscenter, Region Syddanmark | Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart | tlf.: 99 44 45 46 | psykinfo@rsyd.dk