Gå til indhold

HeaderLink til Region Syddanmarks hjemmesideLink til forsiden af Psykinfo


Velkommen til PsykInfopilPsykInfo Tønder

PsykInfo Tønder

Du finder PsykInfo Tønder på:

Lokalpsykiatri Tønder
Carstensgade 6-10
6270 Tønder 

Find vej >>

PsykInfo i Tønder
 

 








 

 

I PsykInfo Tønder har du adgang til:

PsykInfo har også en åben, anonym telefonrådgivning på telefon på 99 44 45 46.

PsykInfo-koordinator i Tønder: 
SOSU-assistent Tina Schmidt Frandsen   
Tlf. 99 44 60 22

 

Styregruppen i Tønder er fælles med Aabenraa, Haderslev og Sønderborg.
Styregruppen har følgende medlemmer:

Anders Olsen, centerleder Sønderborg Kommune
amol@sonderborg.dk

Anne Birgitte Kolding, leder for Bofællesskabet Digagergård, Bostøtterne, Kolibrien og Brugerhuset Haderslev
anko@haderslev.dk

Anne Marie Petersen, formand Bedre Psykiatri Aabenraa/Tønder
ampe@pc.dk

Anne Hvidberg Jørgensen, formand, SIND i Tønder
annehvidberg@mail.dk

Anne Lebrecht Johansen, PsykInfo-medarbejder Aabenraa
Anne.Marie.Lebrecht.Johansen@rsyd.dk

Birgit Andersen, teamleder Socialpsykiatrien, Tønder Kommune
scba@toender.dk

Birthe Poulsen, Solcellen i Haderslev
birthePoulsen@hotmail.com

Carina Saul, PsykInfo-konsulent
Carina.Saul@rsyd.dk

Carl Erik Brodersen, formand, SIND i Aabenraa
ceb@bbsyd.dk

Dora Fredsted Aaling, PsykInfo-koordinator Haderslev
Dora.Fredsted.Aalling@rsyd.dk

Frede Pedersen, lokalformand SIND Sønderborg
fredefup@fredefup.dk

Hanne Bruun Jensen, funktionsleder Lokalpsykiatri Tønder
Hanne.Bruun.Jensen@rsyd.dk


Heidi Johansen, formand, SIND Haderslev
heidigirl@live.dk  

Helle Feldskov, formand Bedre Psykiatri Sønderborg
h_feldskov@hotmail.com

Inge Løber Gustavsen, PsykInfo-koordinator Augustenborg
Inge.Gustavsen@rsyd.dk

Joan Nyegaard, PsykInfo-koordinator Aabenraa
Joan.Nyegaard@rsyd.dk 

Merete L. Hansen, Solcellen i Haderslev
mebehansen@youmail.dk

Niels Poulsen, Psykiatri og misbrug, Haderslev Kommune
nipo@haderslev.dk

Susanne Hundevadt, PsykInfo-medarbejder Haderslev
Susanne.Hundevadt@rsyd.dk

Tina Møller formand Bedre Psykiatri Haderslev
imma@mail.tele.dk

Vibeke K. Haugård, specialkonsulent, Aabenraa Kommune
vkha@aabenraa.dk

 

 


 


Siden er sidst opdateret 10-3-2017

Psykiatrisk Informationscenter, Region Syddanmark | Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart | tlf.: 99 44 45 46 | psykinfo@rsyd.dk