Gå til indhold

HeaderLink til Region Syddanmarks hjemmesideLink til forsiden af Psykinfo


Velkommen til PsykInfopilPsykInfo Fredericia

PsykInfo Fredericia

PsykInfo Fredericia

Sted Lokalpsykiatri Fredericia,
Vendersgade 49, 7000 Fredericia
Find vej>>

Tid Rådgivningen har åbent for personlig
henvendelse en gang om måneden. Se tidspunkter.

PsykInfo har også en åben, anonym telefonrådgivning på telefon på 99 44 45 46.

I PsykInfo Fredericia har du adgang til:

•Bøger om psykiatri
•Pjecer
•Computer med adgang til PsykInfos hjemmeside
Arrangementskalender med foredrag om psykisk sygdom
•Undervisningstilbud til patienter og pårørende.
•Mulighed for at udvikle netværksdannelsen mellem patienter, pårørende og andre interesserede.

 

PsykInfo-koordinator:
 

Styregruppen Kolding/Vejle/Fredericia.
Styregruppen har følgende medlemmer:

Birthe Vorsum, Social og psykiatrichef Vejle Kommune
BIRVO@vejle.dk

Bjørn Medom, SIND Fredericia
medom@medom.dk

Dorte S. Jensen, Landsforeningen Autisme
dortesjens@mail.dk

Flemming Leer, SIND Vejle
flemming.leer@sindvejle.dk

Gitte Callesen, Aktivitetskonsulent Fredericia Kommune
gitte.callesen@fredericia.dk

Inger Ladegaard, OCD-foreningen samt LAP
refugieinger@jubii.dk

Jytte Christensen, Bedre Psykiatri Kolding
jych.almind@gmail.com

Karin Birch Lange, Bedre Psykiatri Vejle
vejle@bedrepsykiatri.dk

Klaus Müller-nielsen, ledende overlæge BUPA Kolding/Aabenraa
Klaus.Muller-Nielsen@rsyd.dk

Kristian Bennedsen, SIND Kolding
kristian@bennedsen.dk

Birgitte Munk Grunnet Kolding Kommune
bigru@kolding.dk

Line Arlind Lysholt, Næstformand ADHD-foreningen Sydjylland
linearlind@gmail.com

Linette Vittrup, PsykInfo-medarbejder Vejle
Linette.Vittrup@rsyd.dk

Torben Gram Schjoldager, PsykInfo-koordinator Vejle,
Torben.Gram.Schjoldager@rsyd.dk

Hanne Elisabeth Bro, PsykInfo-konsulent
Hanne.Elisabeth.Bro@rsyd.dk
 


 


Siden er sidst opdateret 20-3-2017

Psykiatrisk Informationscenter, Region Syddanmark | Teglgårdsparken 26, 5500 Middelfart | tlf.: 99 44 45 46 | psykinfo@rsyd.dk